Zauważ się

Watch me! Popatrz! To prośba o uwagę. Najbardziej deficytowy zasób. Cenny, limitowany i wyczerpywalny. Gdy się zużyje, trzeba go odtworzyć. Zajmuje to czas, zajmuje głowę. Najbardziej brakuje nam dziś uwagi na wyłączność. 

Jeśli coś ci dolega, poświęć temu chwilę uwagi. Zastanów się, co działa źle. I jak twoim zdaniem powinno być. Jak by było dobrze. Skupić uwagę oznacza wybrać, wytypować jako priorytet i odsunąć inne tematy, aby zająć się tym jednym. Czy jeszcze to umiesz? 

W natłoku danych wartkim strumieniem płynących z zewnątrz wcale nie jest łatwo się skoncentrować. Uwaga wymaga codziennego używania, ćwiczeń, praktyki. Jak wyrachowany selekcjoner odcina to, co „nie dotyczy”, oświetlając treści, które mogą się przydać, pomóc w rozpracowaniu danego tematu. 

I jeszcze drobny, ale ważny szczegół: może twoje samopoczucie jest uzasadnione i słuszne? Może to sygnał, który powinieneś odczytać i na niego zareagować?

Uwaga naprowadza nas na to, co istotne, co domaga się działania. Miarka Zdrowia opracowuje plan i wspiera cię w jego wdrożeniu.

en_GBEnglish
Scroll to Top