Profilaktyka i terapia

Zielono nam, na całego. Minęła szaroburość, łatwiej o uśmiech i mamy większą ochotę na ruch. Po co zajmować się zdrowiem, gdy nie jesteśmy chorzy?

Jeśli przyjmiesz, że zdrowie jest tak po prostu, nie ze względu na twoje działania, nie masz właściwie nic do zrobienia. To założenie jest jednak błędne. Istotne jest to jak postępujesz z emocjami, jak prowadzisz swoje myśli, co robisz i czego unikasz na co dzień. Za tym stoi wiedza, świadomość i decyzje. 

Słyszymy, że łatwiej zapobiegać niż leczyć. Kierowana detoksykacja to profilaktyka, przeciwdziałanie ukrytym przewlekłym stanom zapalnym, poważnym zaburzeniom emocjonalnym i wynikającym z nich drastycznym skutkom dla naszego zdrowia. Detoksykacja to terapia stylu życia, wtedy, kiedy zależy nam na zdrowiu w perspektywie długoterminowej i wtedy, kiedy już odczuwamy, że wypadliśmy z formy.

Kierowana detoksykacja dobrze komponuje się z rozwojem osobistym, nauką regulacji emocji i mądrym dbaniem o relacje. Jej dobry fundament to dieta przeciwzapalna, uwzględniająca zapotrzebowanie organizmu na energię życiową, odpowiednie nawadnianie i oddychanie. 

en_GBEnglish
Scroll to Top