Sportowy bilans

Ruch to nie tylko zdrowie, to życie. Dziś, gdy większość z nas uczy się i pracuje przy biurku, sport ratuje nas z opresji zasiedzenia, jest formą relaksu, a nawet sposobem samorealizacji. Bywa, że bierzemy go sobie bardziej do serca, trenując z dużą intensywnością i rywalizując o laury w zawodach. Uprawianie sportu angażuje zarówno ciało, jak i umysł. Emocje, uwaga i procesy decyzyjne przyczyniają się do zadowolenia albo zniechęcenia, sukcesu albo porażki.

Psychika też ćwiczy. Trzeba ją zaprosić do swojego sportowego grafiku, zabrać ze sobą na trening. Umysł ma sprzyjać ciału w jego wysiłkach, wspierać je i chronić przed urazami. Pomocna jest przy tym praca z psychologiem, w której przyglądamy się swoim założeniom i nawykom, rozwijamy taki sposób myślenia, cele i motywacje, które sprzyjają powodzeniu w sportowych wyzwaniach.

Praca z psychologiem dotyczy na przykład:

  • Trudności w zmobilizowaniu się do treningu
  • Określenia motywacji i dążeń w aktywności sportowej
  • Radzenia sobie z emocjami podczas treningów i zawodów
  • Radzenia sobie z tremą i presją z zewnątrz
  • Ustalania proporcji sportu i innych aktywności w codziennym życiu
  • Wyznaczania horyzontu czasowego dla kariery sportowej
  • Radzenia sobie z przerwami w treningach w przypadku urazów

Konsultacje psychologiczne mają pomóc realizować taką sportową wersję siebie, jaką faktycznie świadomie wybierasz. Może nią być regularna gimnastyka, bieganie po lesie, start w maratonie albo laur na olimpiadzie.

Miarka Zdrowia pomaga nakreślać cele, energetyzować motywację i stawiać czoła presji. Jest jeszcze inny aspekt sportu, który warto wziąć pod uwagę. Holistyczne podejście do treningu sportowego zakłada myślenie nie tylko o wyniku w zawodach, lecz także o tym, jak organizm ma go osiągnąć i jakim odbywa się to kosztem. Prawidłowe dotlenienie, nawilżenie i odżywienie to baza dla ruchu. Do nich dołączyć trzeba skuteczną fizjologiczną detoksykację tkanek z toksyn nieorganicznych i organicznych oraz prawidłowo funkcjonującą odporność i procesy naprawcze, które są fundamentalne przy intensywnym wysiłku i urazach, które zdarzają się każdemu sportowcowi. Te zagadnienia to domena pracy Miarki Zdrowia. Według Twojego wyboru, sesjom pracy psychologicznej towarzyszyć może proces kierowanej detoksykacji.

Kierowana detoksykacja pobudza organizm do łagodnego usuwania szkodliwych i obciążających go czynników takich jak metale ciężkie, substancje toksyczne, produkty metabolizmu czy stresu oraz ukryte chroniczne infekcje. Czynniki te zubażają witalność i ograniczają wydolność organizmu zarówno na polu fizycznym jak i umysłowym. Oczyszczenie organizmu z toksyn to podstawa zdrowego, bezpiecznego i skutecznego treningu.

W Miarce Zdrowia znajdziesz wsparcie psychologiczne swojej aktywności sportowej oraz pomoc w utrzymaniu wszelkich funkcji organizmu na wysokim poziomie sprawności. Od podstaw i na długo.

Razem z Miarką Zdrowia dotrzesz do mety w swojej najwyższej formie i z głową.

Do zobaczenia na sesji.

en_GBEnglish
Scroll to Top