Więcej światła!

Jesienna szarówka rozgościła się u nas już na dobre. O tej porze roku, gdy mniej słońca i dzień coraz krótszy, wiele osób odczuwa pogorszenie nastroju. W ciągu dnia trzeba łapać każdy promień, wyjść, aby wystawić twarz do słońca i poczuć jego ciepło. Podpiąć się na chwilę do słonecznej ładowarki. Na pewno nie zastąpi tego lampa, choć póki co jesteśmy zdani na sztuczne światło i ciepłe jasne kolory.

Żółty, imitując światło słoneczne, wzmacnia funkcje trzeciej czakry, którą nazywa się także czakrą słoneczną – Manipura. Czakra splotu słonecznego zasila naszą pewność siebie, poczucie własnej wartości i kontroli nad swoim życiem. Usytuowana jest w nadbrzuszu, w okolicy żołądka. Osłabienie energii czakry trzeciej przejawia się spadkiem tych funkcji w naszym odczuwaniu i postrzeganiu siebie. Z energią tej czakry korespondują światło i ciepło, a więc kolor żółty. Płynący z niego spokój i odprężenie równoważy uczucie zmęczenia i rozdrażnienia.

Czakra trzecia jesienią

Ajurwedyjska terapia kolorem to dobry pomysł na najbliższe tygodnie. Jeśli chcemy wzmocnić czakrę trzecią, otaczajmy się kolorem żółtym, przyrządzajmy posiłki wzmocnione przyprawami o tym kolorze oraz ziarna, pijmy napoje z nutą koloru żółtego takie jak napar imbirowy i rumianek oraz dbajmy o ciepłe światło wokół nas.

Czakrę splotu słonecznego wspieramy wystawiając się na słońce. Przebywanie w świetle słonecznym pomaga w prawidłowym przepływie energii w okolicach czakry 3, co przejawia się w wigorze i dobrym trawieniu.

en_GBEnglish
Scroll to Top