Metoda kierowanej detoksykacji integruje wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, immunologii i biofizyki. Opiera się na założeniach tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM). W TCM organizm funkcjonuje jako system złożony z podsystemów, stale pozostając w dynamicznej interakcji ze środowiskiem. W oparciu o pomiar toksycznych obciążeń organizmu dobiera się spersonalizowany zestaw preparatów detoksykacyjnych Joalis.

Preparaty Joalis zawierają niewielkie ilości naturalnych ekstraktów roślinnych. Są również nośnikami informacji o spektralnych właściwościach różnego rodzaju toksycznych obciążeń i ich lokalizacji w organizmie. Tak rozumiana informacja pobudza i ukierunkowuje naturalne zasoby odporności, wspomagając organizm w jego samodzielnym oczyszczaniu. Preparaty Joalis to suplementy diety. Nie są lekami i nie zastępują środków zaordynowanych przez lekarza.

Metoda kierowanej detoksykacji opiera się m.in. na osiągnięciach współczesnej fizyki stosowanych już w fotografii i fonografii. Wykorzystuje wiedzę o funkcjonowaniu mózgu i umysłu oraz ich roli w całościowym stanie zdrowia.

Miarka Zdrowia przyjmuje holistyczne rozumienie organizmu, m.in. zgodnie z zasadami tradycyjnej medycyny chińskiej. Człowiek wchodzi w relacje ze środowiskiem naturalnym i społecznym, które stawiają przed nim wiele wyzwań. Jeśli wyzwania te przerastają możliwości systematycznego radzenia sobie z nimi i naturalnej detoksykacji, prowadzi to do kumulacji toksyn.

Miarka Zdrowia promuje dbanie o sprawność i dobre samopoczucie poprzez systematyczny pomiar toksycznych obciążeń organizmu i usuwanie szkodliwych substancji prowadzących do uszczerbków na zdrowiu, zarówno w jego wymiarze fizycznym jak i psychicznym. Miarka Zdrowia wspiera organizm w procesie jego regeneracji łącząc kierowaną i kontrolowaną detoksykację ze stosownymi metodami psychoterapii. To sposób zarówno na zapobieganie dolegliwościom zdrowotnym jak też wykrywanie i usuwanie tych już istniejących.

Toksyna w rozumieniu metody kierowanej i kontrolowanej detoksykacji wg dr. Jonasa to m.in. skutki trudnych doświadczeń, stresu i napięć, promieniowanie radioaktywne, związki pierwiastków toksycznych i metali ciężkich, substancje chemiczne pochodzące z pożywienia i chemii gospodarczej, zalegające w organizmie produkty metabolizmu czy mikroorganizmy chorobotwórcze i ich toksyny.

Miarka Zdrowia, łącząc łagodne i nieinwazyjne metody terapii naturalnych, pobudza i wspiera naturalne procesy usuwania toksyn, w jakie wyposażony jest nasz organizm.

en_GBEnglish
Scroll to Top