Zdrowie – po nitce do kłębka

Zdrowia, zdrowia, zdrowia. Tego życzymy sobie i innym. Co znaczy być zdrowym? Czy zdrowie to brak choroby czy podstawa i warunek szczęścia? Według Światowej Organizacji Zdrowia zdrowie to pełny fizyczny, umysłowy i społeczny dobrostan czyli dobre samopoczucie. Poczucie zadowolenia ze stanu, w jakim się znajduję, może być ważnym wskaźnikiem zdrowia. Jedna z barier dla zdrowia i szczęścia to odczucie ?mam problem?.

Mam problem. Nie lubię go. Przeszkadza mi. Nie lubię myśleć, że go mam. Nie lubię o tym mówić. Chcę, żeby zniknął. Szukam rozwiązania.

Aby znaleźć rozwiązanie, oddal się od problemu. Spójrz na siebie szeroko, z dystansu. Potem skoncentruj się na detalu, przyjrzyj się uważnie. Określ, co cię uwiera, co powoduje dyskomfort. Czego nie lubisz, co ci przeszkadza, co na ciebie źle działa. Czym różni się to, co ?twoje? od tego, co odbierasz jako obce, nieswoje, uwierające. Nie każdy potrafi zrobić to sam. Nie musisz umieć.

Nie chcesz myśleć ?mam problem? i nie chcesz go mieć. Ja nie pytam, jaki masz problem, ale aby pomóc ci znaleźć rozwiązanie, muszę wiedzieć, co jest dla ciebie nie tak. Pomagam dotrzeć do tego, co sprawia, że twoje samopoczucie odbiega od dobrostanu czyli zdrowia. Pomagam też znaleźć rozwiązanie uwzględniając integralność ciała i umysłu. Zapraszam do Miarki, Miarki Zdrowia.

 

en_GBEnglish
Scroll to Top