Psychologiczne wyzwania detoksykacji

Osoba rozpoczynająca detoksykację może mieć poczucie, że proces ten stawia wiele wyzwań. Zwłaszcza, jeśli przyzwyczajona jest do szybkiego niwelowania objawów za pomocą leków farmaceutycznych. W kierowanej i kontrolowanej detoksykacji czas jest i sprzymierzeńcem i przeznaczeniem. Dzielenie się spostrzeżeniami i zrozumienie dla tego, co dzieje się w organizmie pomaga maksymalizować efektywność procesu „odbarczania” organizmu z toksycznych obciążeń. Wyzwania, które warto podjąć rozpoczynając detoksykację to:

Akceptacja dla objawów detoksykacji. Zwłaszcza na początku procesu kierowanej i kontrolowanej detoksykacji mogą wystąpić krótkotrwałe dolegliwości takie jak np. kaszel, biegunka czy podrażnienia skórne, spadek poziomu energii czy subiektywne pogorszenie samopoczucia. Dolegliwości te, w ramach metody dr. Jonasa określane jako objawy detoksykacji, są konsekwencją uwalniania się toksyn z tkanek i ich usuwania z organizmu. Stanowią one cenne źródło informacji, które pozwala monitorować proces detoksykacji i ewentualnie korygować jego tempo i intensywność. Jeśli te krótkotrwałe objawy detoksykacji wystąpią, warto traktować je jako informacje o przebiegającym procesie oczyszczania, a nie dolegliwości same w sobie. Pozwoli to powstrzymać się od ich doraźnej eliminacji. Jeśli wystąpią u Ciebie objawy detoksykacji, poinformuj o tym osobę prowadzącą detoksykację. Dobra komunikacja na temat przebiegu detoksykacji pomaga dopasować proces do indywidualnych potrzeb i możliwości organizmu.

Komunikacja z osobą prowadzącą detoksykację pozwala monitorować przebieg procesu usuwania z organizmu toksycznych obciążeń. Gotowość do płynnej komunikacji obserwacji na temat własnego samopoczucia i pojawiających się w nim zmian pomaga dobrać najbardziej adekwatny sposób podawania preparatów. Taki indywidualny tok detoksykacji pozwala osiągnąć jej maksymalną skuteczność.

Cierpliwość.
Kierowana i kontrolowana detoksykacja organizmu wg dr. Jonasa to proces długotrwały. Detoksykacja tą metodą dokonuje się wyłącznie za pomocą naturalnych zasobów organizmu, dlatego wymaga czasu. Proces ten nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Jednak wyzwaniem może być prognoza, że poszczególne etapy detoksykacji będą trwać kilka miesięcy, a efekty detoksykacji będą się ujawniać stopniowo. Regeneracja wzmacniająca naturalne siły odpornościowe to zysk, który wypracujemy cierpliwie i ze zrozumieniem odnosząc się do dynamiki zmian zachodzących w organizmie w trakcie procesu detoksykacji.

en_GBEnglish
Scroll to Top