Zdrowa i szczęśliwa – grupa rozwojowo-terapeutyczna dla kobiet

Miarka Zdrowia zaprasza do rozwijania umiejętności psychologicznych potrzebnych w codziennym życiu w przyjaznej kameralnej grupie. O tym, czym jest grupa „Zdrowa i szczęśliwa”, przeczytasz poniżej.

Spotkania 2-godzinne w wybrane sobotnie popołudnia, godz. 16:00-18:00
Terminy spotkań: 2, 16 i 30 marca, 13 kwietnia, 11 i 25 maja 2019 r.

Co dostaniesz?

W kameralnym gronie i bezpiecznej, wspierającej atmosferze przyjrzysz się swojemu wnętrzu, poznasz doświadczenie innych kobiet i rozwiniesz ważne umiejętności psychologiczne potrzebne na co dzień. Uważność, świadomość i rozumienie siebie oraz wiedza o ludziach stosowana w praktyce to podstawa zdrowia i zadowolenia z życia. Można się tego nauczyć w każdym wieku, przy wsparciu przyjaznych osób o podobnych zainteresowaniach i celach. Jeśli zmagasz się z dolegliwościami zdrowotnymi i chcesz je wyeliminować lub też bliska Ci jest idea profilaktyki i starasz się dbać o zdrowie zanim wystąpią problemy, ta grupa jest właśnie dla Ciebie. 

Jakie są tematy i forma spotkań?

Spotkanie grupy obejmuje elementy krótkiego wykładu, warsztatu i wzajemnego dzielenia się doświadczeniem. Każde spotkanie ma swój temat przewodni: 1) Moje role, zadania i cele, także w kontekście zdrowia, 2) Trudne emocje, ich przeżywanie i wyrażanie, ze zwróceniem uwagi na ich znaczenie dla zdrowia, 3) Kontakt i komunikacja z innymi, 4) Samoakceptacja i afirmacja siebie, 5) Moje ciało, moje potrzeby, 6) Moje marzenia i plany. Skupiamy się na przeżyciu, doświadczeniu i rozwiązywaniu problemów. Zwracamy uwagę na zdrowotne konsekwencje stanów emocjonalnych i wagę dbania o swoją psychikę na co dzień. 

Czym jest grupa?

Grupa rozwojowo-terapeutyczna to środowisko, w którym możesz słuchać i znaleźć w sobie chęć dzielenia się zarówno swoim doświadczeniem, jak i problemami. Grupa wspiera w znajdowaniu rozwiązań, których to Ty jesteś autorką. W grupie obowiązuje wzajemny szacunek, zaufanie i dyskrecja. Grupa to środowisko wolne od oceniania. Będąc w grupie współtworzysz ją razem z innymi uczestniczkami. Dlatego ważne jest, aby uformowana grupa pracowała razem przez wszystkie spotkania. Tworzą się wtedy wzajemne zaufanie i więź pomocne w sięganiu do doświadczeń życiowych i kształceniu umiejętności psychologicznych.

Jak się organizujemy?

Jeśli jesteś chętna do udziału w grupie, umów się na półgodzinne spotkanie zapoznawcze z prowadzącą w dniach 11-22 lutego 2019. Spotkanie to jest bardzo ważne. Ma na celu pierwszy wzajemny kontakt, poznanie potrzeb i oczekiwań uczestniczek oraz obustronne potwierdzenie uczestnictwa w grupie. Podczas spotkania możesz ocenić czy grupa ?Zdrowa i szczęśliwa? jest dla Ciebie. Koszt spotkania: 50 zł. Ze względu na kameralny charakter zajęć liczba miejsc ograniczona (max. 8 osób w grupie).

Koszt każdego 2-godzinnego spotkania grupy to 100 zł.

(koszt udziału we wszystkich spotkaniach grupy płatny jest w dwóch ratach po 300 zł)

To kwota mniejsza niż koszt godzinnej indywidualnej sesja terapeutycznej. Udział w grupie to więcej niż zdobywanie umiejętności (jak podczas warsztatu), korzyści terapeutyczne (jak podczas terapii) i budowanie prawdziwych relacji (jak w realnym życiu). To Twój przyjazny i bezpieczny krąg kobiet, wspólnota rozwoju.

Prowadząca: dr Joanna Kantor-Martynuska, psycholog, terapeutka holistyczna, specjalistka z zakresu kierowanej detoksykacji, założycielka i właścicielka Miarki Zdrowia.

Informacje i zapisy: tel. 600 354 068, email: miarka@miarkazdrowia.pl

Miarka Zdrowia zaprasza.

en_GBEnglish
Scroll to Top