Jak działa Miarka Zdrowia

Trudno wyobrazić sobie życie bez oczyszczania organizmu. Oczywisty jest codzienny prysznic – dla dzieci nawet bez mydła, dla dorosłych z ulubionym kosmetykiem. Szczotkujemy zęby, myjemy włosy, obcinamy paznokcie. Znacznie rzadziej zajmujemy się tym, co wewnątrz. Powszechnie wiadomo, że przewód pokarmowy ma swoje zakończenie, kobiecy układ rozrodczy oczyszcza się cyklicznie poprzez menstruację, a naskórek naturalnie się złuszcza i dzięki temu spełnia swoje zadania, psychika natomiast rzutuje na stan ciała i vice versa. Jednak co to oznacza? Zewnętrzną higienę osobistą opanowaliśmy na medal. Ale co z tą wewnętrzną, nie mówiąc już o higienie umysłu?

Detoksykacja bywa rozumiana jako zabieg w spa, czasem jako kilkudniowa dieta połączona z piciem naparów ziołowych, zdarza się, że również jako trening terapeutyczny. Co łączy te działania z kierowaną i kontrolowaną detoksykacją wg dra Jonasa, a co je różni? Wspólne jest dla nich założenie, że dla zdrowia i urody ważne jest pozbywanie się z organizmu zbytecznych i często szkodliwych substancji. Detoksykacja wg dra Jonasa to jednak coś jeszcze: (1) precyzyjny pomiar toksycznych obciążeń organizmu i (2) zindywidualizowany plan detoksykacji przygotowany w oparciu o wyniki pomiaru, bazujący na naturalnych zasobach organizmu, uwzględniający wiele aspektów jego funkcjonowania i dynamikę samego procesu detoksykacji.

DSC_0035

Coraz więcej wiadomo o korzyściach płynących z wewnętrznego oczyszczania organizmu, choć jego znaczenie dla zdrowia zauważono już tysiące lat temu. Waga oczyszczania jest tym większa, im bardziej zanieczyszczone i oddalone od natury jest środowisko, którego jesteśmy cząstką. Chodzi tu zarówno o środowisko Ziemi na poziomie globalnym, regionalnym oraz ?własnego podwórka? (biura, trawnika, domu), jak i o relacje z rodziną, znajomymi, współpracownikami, sytuację zawodową czy poziom zadowolenia z życia. Wszystkie te działania mają wspólny mianownik i cel: uwolnienie organizmu (rozumianego jako psychofizyczna całość) ze zgromadzonych w nim toksyn, czyli niepożądanych substancji, z których bieżącym i samodzielnym wydalaniem sobie nie radzi. Mimo że dysponujemy mechanizmami wydalania i nasze ciało jest przygotowane do tego, by te szkodliwe substancje usuwać.

Kierowana i kontrolowana detoksykacja wg dra Jonasa obejmuje wspieranie organizmu w samooczyszczaniu na wszystkich tych poziomach, ze zwróceniem szczególnej uwagi na toksyny emocjonalne. Metoda dra Jonasa rozpoznaje ich silne konsekwencje dla stanu organizmu. Emocje to przecież nie tylko doznanie na poziomie psychicznym, lecz cała kaskada reakcji fizjologicznych, a więc stan ciała. Podatność na ten rodzaj toksycznych obciążeń zależy od wielu zmiennych indywidualnych, warunków życia czy przeszłych doświadczeń. Kierowana i kontrolowana detoksykacja to metoda wspierająca usuwanie z organizmu szkodliwych pozostałości trudnych doświadczeń, napięć i bieżącego stresu. Tak, aby umysł pracował wydajnie, a układ odpornościowy skutecznie spełniał swoje funkcje obronne.

Kierowana i kontrolowana detoksykacja to przywracanie ładu, wprowadzanie harmonii w otoczeniu i nas samych. Metoda dra Jonasa mobilizuje i aktywizuje naturalne siły organizmu w kierunku uwalniania go z substancji zakłócających jego funkcjonowanie.

Jak wygląda konsultacja?

Konsultacja detoksykacyjna rozpoczyna się krótkim wywiadem – rozmową. Im więcej wiem o stanie zdrowia klienta, tym bardziej adekwatnie i na miarę potrzeb prowadzę pomiar. Wszelkie informacje, które klient przekazuje mi w trakcie sesji są poufne. Pomiar trwa 1-1.5 godziny. W oparciu o wyniki pomiaru dobierane są preparaty, których indywidualna adekwatność jest testowana elektronicznie za pomocą aparatu Salvia ? tego samego, którym wykonywany jest pomiar toksycznych obciążeń organizmu (test EAV).

DSC_0017

Jak przebiega detoksykacja?

Proces detoksykacji uwzględnia naturalne zdolności regeneracyjne oraz możliwości wspierania własnej energii organizmu w kierunku wydalania niepotrzebnych i szkodliwych substancji obniżających jego sprawność. Preparaty detoksykacyjne przyjmuje się zwykle dwa razy dziennie, doustnie lub na skórę, w odległości 15 minut od jedzenia i pasty do zębów. Przydatna jest komunikacja na temat samopoczucia podczas detoksykacji, która pozwala zindywidualizować jej przebieg. Jest to więc proces ?skrojony na miarę?. U wielu osób proces kierowanej detoksykacji początkowo wiąże się z uczuciem dyskomfortu związanym z nasileniem objawów po rozpoczęciu procesu oczyszczania z toksyn.

Detoksykacja zakłada szacunek dla potrzeb i możliwości organizmu w początkowej fazie procesu detoksykacji. Warto zapewnić sobie zwiększoną dawkę odpoczynku oraz zachować spokój wobec obniżonej wydajności organizmu czy pogorszenia samopoczucia. Objawy detoksykacji mijają zwykle w ciągu kilku dni.

Detoksykacja przebiega najefektywniej, gdy po jej rozpoczęciu klient pozostaje w kontakcie z doradcą, przekazując na bieżąco informacje o dostrzeganych zmianach w samopoczuciu. Stanowi to pomoc w dostosowaniu planu detoksykacji do indywidualnych potrzeb.

Detoksykacja przeważnie przebiega w kilku etapach, z których każdy trwa 2-3 miesiące, w zależności od intensywności przyjmowania preparatów detoksykacyjnych i indywidualnych możliwości organizmu dotyczących samooczyszczania. Kierowana detoksykacja w niektórych przypadkach powinna iść w parze z korektą diety, stosowną do rodzaju toksycznych obciążeń dotyczących organizmu.

en_GBEnglish
Scroll to Top