dr Joanna Kantor-Martynuska

psycholog, doktor nauk humanistycznych

Miarka Zdrowia to gabinet terapii holistycznej łączący metody psychologii i psychoterapii z kierowaną i kontrolowaną detoksykacją. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj teksty na blogu i facebooku.

Jestem doktorem psychologii (Uniwersytet Jagielloński), specjalistką w zakresie kierowanej detoksykacji i coachem zdrowia. Ukończyłam studia w Canadian College of Homeopathic Medicine w Toronto. Wiedzę i doświadczenie zdobywałam na stypendiach i stażach w kraju i za granicą (stypendium Fundacji Fulbrighta, Yale University, USA; Egide, Dijon, Francja; Collegium Medicum UJ oraz Centrum Counsellingu Gestalt, Kraków). W latach 2006-2015 pracowałam jako badaczka i nauczyciel akademicki (Uniwersytet SWPS, Instytut Psychologii PAN). Jestem autorką prac naukowych z dziedziny psychologii publikowanych m.in. w renomowanych czasopismach krajowych i zagranicznych. Prowadzę sesje terapeutyczne dla osób indywidualnych w każdym wieku, par i rodzin, a także warsztaty i wykłady z zakresu psychologii oraz holistycznego ujęcia zdrowia człowieka. Terapią detoksykacyjną zajmuję się od 2014 r.

Praktykuję holistyczne podejście do zdrowia oparte na wspieraniu i stymulowaniu naturalnej odporności. Łączę warsztat pracy naukowej z integralnym ujęciem funkcjonowania organizmu. Stawiam na skuteczność działania. Dlatego stosuję sprawdzone metody terapeutyczne, które w oryginalnym połączeniu dają zdrowie i dobre samopoczucie.

Zapraszam do Miarki Zdrowia.

Zdrowie to dynamiczny stan organizmu. Zależy od wewnętrznych uwarunkowań organizmu oraz czynników zewnętrznych. Oddalenie od natury, masowa produkcja żywności, szybkie tempo życia w zanieczyszczonym środowisku i nadmiar stresu obniżają sprawność organizmu w radzeniu sobie z wyzwaniami.

Każde działanie, które podejmujemy w dbałości o zdrowie, ma znaczenie dla naszego samopoczucia. Zwłaszcza, gdy prowadzimy je w sposób systematyczny i uporządkowany. Ziarnko dodajemy do ziarnka. To właśnie robi MIARKA ZDROWIA.

MIARKA ZDROWIA pomaga w utrzymaniu sprawności organizmu w zakresie oczyszczania z niekorzystnych czy szkodliwych substancji, które z różnych powodów w nim zalegają. MIARKA ZDROWIA wspiera w prowadzeniu zdrowego trybu życia i doradza jak wykorzystać własne zasoby psychofizyczne, aby żyć zdrowo, także wtedy, kiedy czujesz, że Twoje zdrowie jest już nadwątlone.

Metoda kierowanej i kontrolowanej detoksykacji

MIARKA ZDROWIA korzysta z metody kierowanej i kontrolowanej detoksykacji. Metodę tę opracował dr Josef Jonas wraz z zespołem specjalistów z różnych dziedzin nauki. Metoda jest na bieżąco aktualizowana i rozwijana o wiedzę na temat najnowszych wyzwań zdrowotnych. Szeroka wiedza, regularne szkolenia i wnikliwe podejście do każdego problemu zdrowotnego to podstawa mojej praktyki.

Pierwszy etap

Pierwszy etap pracy nad zdrowiem z MIARKĄ ZDROWIA obejmuje rozmowę na temat samopoczucia i pomiar toksycznych obciążeń organizmu za pomocą aparatu Salvia czyli określenie, jakie toksyny najbardziej zakłócają pracę organizmu. Pomiar jest całkowicie komfortowy i bezbolesny, dostępny dla zarówno dla dorosłych jak i dzieci już od trzeciego roku życia. Praca z małymi dziećmi jest najbardziej efektywna, gdy znane są właściwości zdrowotne obojga rodziców. Miarka Zdrowia jest przyjazna dzieciom i ich rodzicom czy opiekunom.

Drugi etap

Drugi etap pracy nad zdrowiem z MIARKĄ ZDROWIA polega na stymulowaniu i wzmacnianiu naturalnych funkcji organizmu w zakresie detoksykacji i regeneracji. W tym celu stosuję preparaty detoksykacyjne Joalis i inne suplementy diety. Dobieram je według indywidualnych potrzeb i wymagań organizmu. Preparaty Joalis nie są lekami i nie zastępują środków zaordynowanych przez lekarza.